Vitajte :)

Dovoľte, aby sme sa predstavili ...

Sme zohraná dvojka v podaní Saskia Durkošová a Milan Rybecký. 
Obaja sa zaoberáme športovou kynológiou a pôsobíme v teame SAXON.

                 

Ja som s cvičením psíkov začala už asi v 7 rokoch, keď som sa pokúšala vycvičiť nášu večne tvrdohlavú jazvečíčku Lesie :-)
No mojím prvým ozajstným psom bola bezpapierová sučka Elza, ktorá vynikala obrovskou chuťou aportérky, silnými a razantnými zákusmi. S Elzinou som síce nezložila žiadne skúšky, no dodnes som jej vďačná, že ma vniesla do sveta kynológie.

V roku 2007 mi rodičia kúpili prvú papierovú sučku Fare Haus Triplet, po rodičoch Newil van Contra a Natali Avax Hof.
S Larou sme zložili skúšky AD, SVV2, na bonitácii sme dostali vyhodnotenie Körklasse 1. doživotne a spolu sme sa zúčastňovali rôznych pretekov. Lara ma naučila jednu veľmi podstatnú vec: "Človek sa musí najskôr naučiť prehrávať, aby mohol
v budúcnosti vyhrať!" Trvalo pomerne dlho, kým sme s Lari našli k sebe tú správnu cestu a kým sme jedna druhú pochopili.
Patrí jej poďakovanie za to, že ma naučila ako správne prijať prehru, ale aj naopak, zažili sme spolu aj pocit šťastia z výhry.
Tou výhrou nemyslím 1. miesto na preteku, ale to, že sme prekonali samé seba a vydali zo seba maximum.

V máji 2011  sa naša psa "família" rozrástla o nového člena menom Arny z Poreckého potoka. Je to psík od kamarátov
Mareka Miženka a Igora Adamyho, vlastníkov chovateľskej stanice Z Poreckého potoka.

Arny (Akim) sa odmalička javil ako výborný psík (pochádza zo 4 šteniatok). Čo sa mi na ňom  najviac páčilo bola jeho aklimatizácia v novom domove, nemal absolútne problém so zmenou prostredia, mala som pocit, ako keby u nás žil odjakživa. Hneď som vedela, že je výnimočný. 
"Čert", ako ho volá moja mamka, má dnes už 3 roky. Vyrástol z neho krásny čierno-pálený psík s výbornou povahou. Zložili sme spolu skúšky ako BH-VT a A1. Zúčastnili sme sa už aj pár pretekov, kde sme získlali prvý krát 1. miesto a druhý krát 2. miesto podľa IPO 1. 

Mili začal so športovou kynológiou o niečo neskôr, no o to úspešnejší je jeho štart! Jeho prvý pes bol exteriéračik Rex bez PP. Teraz je vlastníkom talentovaného psa menom Hyrro z Arthemilly. Hyrro je syn majstra sveta Chrisa spod Lazov a Rity Lubinov Slovakia.
Psík je od nášho kamaráta a tréningového partnera Artura Daniša, ktorý vlastní chovateľskú stanicu Z Arthemilly. Tento rok sa im splnil jeden z mnohých cieľov a to, stali sa majstrami Slovenska v kategórii IPO 1 na 1. kvalifikačnom preteku na MS FCI  a WUSV, ktoré sa konali v meste Šaštín Stráže. Chlapci zložili skúšku IPO 1 na známku VÝBORNÁ a zároveň vyhrali 1. miesto plus najlepšia poslušnosť. Konkurencia bola tento rok silná, no obaja predviedli perfektný, vyrovnaný výkon, za čo som na nich nesmierne hrdá :)
Stopa 96, poslušnosť 95 a obrana 96!!!

Tento rok sa Mili a Hyrro stali MAJSTRAMI SLOVENSKA SUCHNO, po tom čo vyhrali 2. kvalifikačný pretek na majstrovstvá sveta v kategórii IPO3. Som na nich nesmierne hrdá, obetovali tomu všetko, ale vyplatilo sa a ten pocit, keď stáli na bedni je neopísateľný. 

Ideme ďalej!!! :-)

Kontakt

Saskia Durkošová

+421/948 142 645

© 2015 Všetky práva vyhradené.

Vytvorte si web zdarma!Webnode