Vitajte :)

Dovoľte, aby som sa predstavila.

Volám sa Saskia Durkošová a športovej kynológii sa venujem od mojich 8-ich rokov. 

      

Prvé pokusy o výcvik psa boli s našou večne tvrdohlavou jazvečíčkou Lesie :-)
Avšak mojím prvým ozajstným psom bola bezpapierová sučka Elza, ktorá vynikala obrovskou chuťou aportérky, silnými a razantnými zákusmi. S Elzinou som síce nezložila žiadne skúšky, no dodnes som jej vďačná, že ma vniesla do sveta kynológie.

V roku 2007 mi rodičia kúpili prvú  sučku s rodokmeňom Fare Haus Triplet, po rodičoch Newil van Contra a Natali Avax Hof.
S Larou sme zložili skúšky AD, SVV2, na bonitácii sme dostali vyhodnotenie Körklasse 1. s doživotnou chovnosťou a spolu sme sa zúčastňovali rôznych pretekov. Lara ma naučila jednu veľmi podstatnú vec: "Človek by mal okúsiť pocit prehry, aby si o to viac vážil výhru!" Trvalo pomerne dlho, kým sme s Lari našli k sebe tú správnu cestu a kým sme jedna druhú pochopili.
Patrí jej poďakovanie za to, že ma naučila ako sa postaviť k prehre, nevzdať sa a bojovať ďalej.  Avšak, zažili sme spolu aj pocit šťastia z výhry. Tou výhrou nemyslím 1. miesto na preteku, ale to, že sme prekonali samé seba a vydali zo seba maximum.

V máji 2011  sa naša psa "família" rozrástla o nového člena menom Arny z Poreckého potoka. Je to psík od kamarátov
Mareka Miženka a Igora Adamyho, vlastníkov chovateľskej stanice Z Poreckého potoka.

Arny (Akim) sa odmalička javil ako výborný psík (pochádza zo 4 šteniatok). Čo sa mi na ňom ale najviac páčilo, bola jeho aklimatizácia v novom domove, nemal absolútne problém so zmenou prostredia, mala som pocit, ako keby u nás žil odjakživa. Vtedy som pochopila, že je výnimočný. 
"Čert", ako ho volá moja mamka, má dnes už 7 rokov. Vyrástol z neho krásny čierno-pálený psík s výbornou povahou. Zložili sme spolu skúšky ako BH-VT, A1 a Spr1. Zúčastnili sme sa aj pár pretekov, kde sme získlali prvý krát 1. miesto a druhý krát 2. miesto podľa IPO 1. Niektoré preteky nevyšli podľa predstáv, lebo Kimko je ten typ psa, ktorý tomu na "pľaci" velí :)

Ďalším členom našej psej "famílie" je Jess z Arthemilly. Jess pochádza z chovateľskej stanice môjho kamaráta a tréningového partnera Artura Daniša.  je sučina, s ktorou sa robí veľmi dobre, rýchlo chápe a učí sa nové veci. Je nesmierne rýchla a jej koristnícky pud je viac než silný. Vyniká najmä neutíchajúcou chuťou do práce v akomkoľvek počasí. Na obranách sa opäť ukazuje jej výrazná rýchlosť, pevné, silné a pokojné zákusy s dobrým bojom. 

Mnohí sa ma často pýtajú, prečo s touto výnimočnou sukou nepretekám. Mám jednoznačnú odpoveď. Štúdium na vysokej škole a práca mi to jednoducho nedovolili.

 

V auguste 2018 sme Jess nakryli s celočiernym psom Lordom Ad-Gür. U šteniatok sa predpokladajú nie len výborné povahové a pracovné vlastnosti (silná korisť, pevnosť zákusov, razancia, chuť pracovať), ale aj výborné exteriérové vlastnosti.

Kontakt

Saskia Durkošová

+421/948 142 645

© 2015 Všetky práva vyhradené.

Vytvorte si web stránku zdarma!Webnode